Yageo Group CC0201KPX7R7BB102
Ceramic Capacitor, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0201
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group CC0201KPX7R7BB102.
IHS
Datasheet26 pagine3 anni fa
Upverter
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.25%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-04-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group CC0201KPX7R7BB102 fornite dai suoi distributori.
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000pF 10% 16V High Capacitance
1nF ¡À10% X7R 16V 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*300¦Ìm