Yageo Group AF0805JR-07150KL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0805 150kOhm 5% Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AF0805JR-07150KL.
Upverter
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Authorized Distributors
4
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityCRGH0805J150K
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-07150KL
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0805JR-07150KL
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-13150KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6GEYJ154V
Resistor Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1/8W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AF0805JR-07150KL fornite dai suoi distributori.
AF Series 0805 150 kOhm ±5 % 0.125 W ±100 ppm/°C Anti-Sulfurated Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 150kOhms 1/8W 0805 5% AEC-Q200