Yageo Group AF0603FR-07130RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 130Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AF0603FR-07130RL.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
Upverter
HQonline
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
38,196
Authorized Distributors
3
Resistance
130 Ω
130 Ω
130 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 130ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-07130RL
Res Thick Film 0603 130 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 130 Ohm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0603 130 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ3EKF1300V
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AF0603FR-07130RL fornite dai suoi distributori.
AF Series 0603 130 Ohm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0603 130Ohm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 130ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603