Yageo Group AC2512JK-0747RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 47Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC2512JK-0747RL.
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+12.29%
Authorized Distributors
6
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC2512JK-0747RL
Res Thick Film 2512 47 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH2512J47R
Res, 47Ohm, 5%, 2W, 2512, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity 4-1879501-1
Yageo GroupRC2512JK-0751RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 51Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC Series 2512 1 W 43 Ohm ±5% ±100p pm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-1TYJ470U
Res Thick Film 2512 47 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity5-1622820-0
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC2512JK-0747RL fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 2512 47 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RES SMD 47 OHM 5% 1W 2512 / 47 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 47Ohm 1W
Thick Film Resistors - SMD 47Ohms 1W 2512 5% AEC-Q200
Res, 47R, 5%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:47Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2512JK-0747RL