Yageo Group AC2512FK-0733RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 33ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC2512FK-0733RL.
Future Electronics
HQonline
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+30.10%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC2512FK-0733RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ1TNF33R0U
Res Thick Film 2512 33 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity1-2176070-3
Res Thick Film 2512 33 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-U1TF33R0U
Res Thick Film 2512 33 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1225 33 Ohm 1% 3W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2512 31.6 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC2512FK-0733RL fornite dai suoi distributori.
AC Series 2512 1 W 33 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33Ohm 1W
Thick Film Resistors - SMD 33 Ohms 1 W 2512 1% AEC-Q200
Res, 33R, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:33Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2512FK-0733RL