Yageo Group AC2512FK-0727RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC2512FK-0727RL.
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.05%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Authorized Distributors
6
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Res Thick Film 2512 27 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0727RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 24.9ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 24.3 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 27.4 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0724R9L
Res, 24.9R, 1%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512FK-0724R9L
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC2512FK-0727RL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 27ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 27 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
AC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 27Ohm 1W
Thick Film Resistors - SMD 27 Ohms 1 W 2512 1% AEC-Q200
Res, 27R, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:27Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2512FK-0727RL