Yageo Group AC2010FK-07383RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 383ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC2010FK-07383RL.
IHS
Datasheet12 pagine2 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.19%
Stock
588
Authorized Distributors
2
Resistance
383 Ω
383 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 383ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010FK-07383RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 383Ohm 1% Emboss T/R
PanasonicERJ-12SF3830U
Res Thick Film 2010 383 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-07392RL
Res Thick Film 2010 392 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 390Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 365 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC2010FK-07383RL fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 383Ohm 1% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 383Ohm 0.75W 3/4W
Thick Film Resistors - SMD 383Ohms 3/4W 2010 1% AEC-Q200