Yageo Group AC1210JR-07100RL
Res Thick Film 1210 100 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1210JR-07100RL.
Upverter
Farnell
Trend di 3 mesi:
+40.99%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Stock
86,015
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Res Thick Film 1210 100 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14YJ111U
ERJ Series 1210 110 Ohm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-14YJ910U
Res Thick Film 1210 91 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Embossed T/R
Yageo GroupRC1210FR-07107RL
Res Thick Film 1210 107 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1210JR-07100RL fornite dai suoi distributori.
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 100Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 100Ohm 0.5W 1/2W
Res, 100R, 5%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1210JR-07100RL