Yageo Group AC1210FR-07820RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1210FR-07820RL.
Upverter
Newark
Trend di 3 mesi:
-13.24%
Authorized Distributors
6
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC1210FR-07820RL
PanasonicERJ-14NF8200U
Res Thick Film 1210 820 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U14F8200U
Res Thick Film 1210 820 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14NF8060U
Res Thick Film 1210 806 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 866 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 825 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1210FR-07820RL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 820ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Resistor Thick Film 1210 820 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 820Ohm 0.5W 1/2W
Res, 820R, 1%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:820Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1210FR-07820RL