Yageo Group AC1210FR-0743RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 43ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1210FR-0743RL.
Upverter
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.05%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Stock
54,388
Authorized Distributors
3
Resistance
43 Ω
43 Ω
43 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC1210FR-0743RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 43Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 43 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14NF40R2U
ERJ Series 1210 40.2 Ohm 0.5 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-14NF39R2U
Res Thick Film 1210 39.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 40.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1210FR-0743RL fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1210 43Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 43Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Resistors - SMD 43Ohms 1/2W 1210 1% AEC-Q200
SMD Resistor 1210 43Ω ±1% 0.5W ±100ppm/℃
Res, 43R, 1%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:43Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Seriesrohs Compliant: Yes |Yageo AC1210FR-0743RL