Yageo Group AC1210FR-0720RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 20Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1210FR-0720RL.
Trend di 3 mesi:
+160%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Resistance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC1210FR-0720RL
Res Thick Film 1210 20 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-14NF20R0U
Res Thick Film 1210 20 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 20ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Res Thick Film 1210 20 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14NF22R0U
Res Thick Film 1210 22 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF18R0U
Res Thick Film 1210 18 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1210FR-0720RL fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 1210 20 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 20Ohm 0.5W 1/2W
20 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200
Res, 20R, 1%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:20Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Seriesrohs Compliant: Yes |Yageo AC1210FR-0720RL