Yageo Group AC1206JR-07560RL
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206JR-07560RL.
Upverter
Farnell
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-40.06%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
Scarica
Authorized Distributors
6
Resistance
560 Ω
560 Ω
560 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC1206JR-07560RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 560Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-13560RL
RC Series 1206 0.25 W 560 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 510Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ561V
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 560ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206JR-07560RL fornite dai suoi distributori.
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR AC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 560Ohm ±100ppm/C
Res, 560R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:560Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206JR-07560RL