Yageo Group AC1206JR-0751RL
Res Thick Film 1206 51 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206JR-0751RL.
Upverter
Farnell
Future Electronics
Trend di 3 mesi:
-69.53%
SimboloImpronta
Scarica
Resistance
51 Ω
51 Ω
51 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC1206JR-0751RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 51Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-0747RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 47Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 56Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8GEYJ510V
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 51 OHM, 0.25WRESISTOR, CHIP THICK FILM, 51 OHM, 0.25W, 5%
250mW Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 51Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 51ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206JR-0751RL fornite dai suoi distributori.
AC Series 1206 0.25 W 51 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 51Ohm 5% Paper T/R
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR AC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 51Ohm ±100ppm/C
Res, 51R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:51Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206JR-0751RL