Yageo Group AC1206JR-074K7L
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206JR-074K7L.
Upverter
Farnell
JRH Electronics
Trend di 3 mesi:
+11.59%
SimboloImpronta
Scarica
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC1206JR-074K7L
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 1/4W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206JR-134K7L
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-075K1L
Res Thick Film 1206 5.1K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8GEYJ472V
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206JR-074K7L fornite dai suoi distributori.
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 4.7kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4700ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 4.7kOhm 0.25W 1/4W
AC Series 1206 4.7 kOhm ±5 % 0.25 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
RES, 4K7, 5%, THICK FILM, 1206; Resistance:4.7kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:AC Series RoHS Compliant: Yes