Yageo Group AC1206JR-0715KL
Res Thick Film 1206 15K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206JR-0715KL.
Upverter
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+55.43%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC1206JR-0715KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 15kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-1315KL
Res Thick Film 1206 15K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 16kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8GEYJ153V
Res Thick Film 1206 15K Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 15K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206JR-0715KL fornite dai suoi distributori.
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 15kOhm 5% Paper T/R
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR AC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 15kOhm ±100ppm/C
Res, 15K, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:15Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206JR-0715KL