Yageo Group AC1206FR-0747KL
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206FR-0747KL.
Upverter
Newark
Trend di 3 mesi:
-42.39%
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC1206FR-0747KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 47kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG1206F47K
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
TE ConnectivityCRG1206F47K
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ8ENF4702V
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206FR-0747KL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 47 kOhm ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 47kOhm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 47 kOhms 250 mW 1206 1% AEC-Q200
SMD Resistor 1206 1/4W 1% 47K Taped
RES, 47K, 1%, 0.25W, THICK FILM, 1206; Resistance:47kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 ^3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage