Yageo Group AC1206FR-07301RL
Res Thick Film 1206 301 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206FR-07301RL.
Upverter
Farnell
X-ON
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Resistance
301 Ω
301 Ω
301 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
PanasonicERJ-8ENF3010V
Res Thick Film 1206 301 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07301RL
Res Thick Film 1206 301 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 301 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG1206F330R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 330ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 280ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206FR-07301RL fornite dai suoi distributori.
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 301Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 301ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 301Ohm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 301Ohms 1/4W 1206 1% AEC-Q200
Res, 301R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:301Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-07301RL