Yageo Group AC1206FR-0716KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 16000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206FR-0716KL.
Trend di 3 mesi:
-51.86%
Stock
85,936
Resistance
16 kΩ
16 kΩ
16 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Res Thick Film 1206 16K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0716KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 16kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF1602V
Res Thick Film 1206 16K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF1622V
Res Thick Film 1206 16.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 16.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206FR-0716KL fornite dai suoi distributori.
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 16kOhm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 16 kOhms 250 mW 1206 1% AEC-Q200
Res, 16K, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:16Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-0716KL