Yageo Group AC1206FR-0713KL
Res Thick Film 1206 13K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206FR-0713KL.
Farnell
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.99%
Resistance
13 kΩ
13 kΩ
13 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC1206FR-0713KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 13kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 13K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF1302V
Res Thick Film 1206 13K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 13K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-8ENF1272V
Res Thick Film 1206 12.7K Ohm 1% 1/4W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206FR-0713KL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 13000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 13kOhm 0.25W 1/4W
AC Series 1206 13 kOhm ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 13 kOhms 250 mW 1206 1% AEC-Q200
Res, 13K, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:13Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-0713KL