Yageo Group AC0805JR-078R2L
Res Thick Film 0805 8.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805JR-078R2L.
Upverter
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 Ω
8.2 Ω
8.2 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Parti correlate
Res Thick Film 0805 8.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 8.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 7.5 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-077R5L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 7.5Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±400ppm/C 8.2Ohm 0.125W 1/8W
PanasonicERJ-6GEYJ8R2V
Res Thick Film 0805 8.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805JR-078R2L fornite dai suoi distributori.
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 8.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 8.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0805 8.2Ohm 5% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 8.2Ohm 0.125W 1/8W
Res, 8R2, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:8.2Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805JR-078R2L