Yageo Group AC0805JR-0775RL
Res Thick Film 0805 75 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805JR-0775RL.
Farnell
JRH Electronics
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.20%
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0805JR-0775RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 75Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-1375RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 75ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCRGH0805J75R
Res Thick Film 0805 75 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGH0805J82R
Res Thick Film 0805 82 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Res Thick Film 0805 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805JR-0775RL fornite dai suoi distributori.
AC Series 0805 75 Ohm ±5 % 0.125 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 75ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0805 75Ohm 5% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 75Ohm 0.125W 1/8W
Res, 75R, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:75Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805JR-0775RL