Yageo Group AC0805JR-0762RL
Res Thick Film 0805 62 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805JR-0762RL.
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+66.26%
Resistance
62 Ω
62 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0805JR-0762RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 62Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-1362RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 62ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res General Purpose Thick Film 0805 62 Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 62 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ620V
ERJ Series 0805 62 Ohm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805JR-0762RL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 62ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 62Ohm 0.125W 1/8W
Res, 62R, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:62Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805JR-0762RL