Yageo Group AC0805FR-0762RL
Thick Film Chip Resistor 0805 SMD 62 Ohm 1% 0.125W 100ppm/C Epoxy Pad Automotive
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805FR-0762RL.
Upverter
Newark
ODG (Origin Data Global)
Trend di 3 mesi:
-2.52%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Resistance
62 Ω
62 Ω
62 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0805 62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-0762RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 62Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0760R4L
Res Thick Film 0805 60.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 56.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 61.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res General Purpose Thick Film 0805 62 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805FR-0762RL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 62ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 62Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 62 Ohms 125 mW 0805 1% AEC-Q200
Res, 62R, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:62Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-0762RL