Yageo Group AC0805FR-0761R9L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 61.9ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805FR-0761R9L.
Upverter
Farnell
Trend di 3 mesi:
+11.21%
Stock
83,760
Resistance
61.9 Ω
61.9 Ω
61.9 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0805FR-0761R9L
Res Thick Film 0805 61.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 61.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF61R9V
Res Thick Film 0805 61.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-0756RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 56Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0768RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805FR-0761R9L fornite dai suoi distributori.
AC Series 0805 0.125 W 61.9 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 61.9Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 61.9Ohms 1/8W 0805 1% AEC-Q200
RES, 61R9, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805;
Res, 61R9, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:61.9Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Length:2Mmrohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-0761R9L