Yageo Group AC0805FR-07360KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 360kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805FR-07360KL.
Upverter
X-ON
Trend di 3 mesi:
-0.18%
Resistance
360 kΩ
360 kΩ
360 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0805FR-07360KL
Res Thick Film 0805 360K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 360K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-13360KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 360000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF3603V
Res Thick Film 0805 360K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 360000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 330K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805FR-07360KL fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0805 360kOhm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 360kOhm 0.125W 1/8W
AC Series 0805 360 kO ±1% 0.125 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 360 kOhms 125 mW 0805 1% AEC-Q200
RES, 360K, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805;
Res, 360K, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:360Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Length:2Mmrohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-07360KL