Yageo Group AC0805FR-071R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805FR-071R2L.
Trend di 3 mesi:
+58.47%
Resistance
1.2 Ω
1.2 Ω
1.2 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0805FR-071R2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±200ppm/℃ 1.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES LOW RESISTANCE 0805 1.2 OHM 1/8W 1% SMD
Yageo GroupRC0805FR-071R1L
Res Thick Film 0805 1.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-071R3L
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±200ppm/℃ 1.3Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805FR-071R2L fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0805 1.2Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 1.2Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 1.2Ohms 1/8W 0805 1% AEC-Q200
Res, 1R2, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:1.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-071R2L