Yageo Group AC0805FR-07130RL
Res Thick Film 0805 130 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805FR-07130RL.
Upverter
X-ON
Farnell
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.02%
Resistance
130 Ω
130 Ω
130 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0805FR-07130RL
Res Thick Film 0805 130 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-13130RL
PanasonicERJ6ENF1300V
Res Thick Film 0805 130 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 130 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res General Purpose Thick Film 0805 130 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Anti-Sulfured Thick Film 0805 130 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805FR-07130RL fornite dai suoi distributori.
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 130Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 130ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 130Ohm 0.125W 1/8W
AC Series 0805 130 O ±1% 0.125 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 130 Ohms 125 mW 0805 1% AEC-Q200
RES, 130R, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805;
Res, 130R, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:130Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-07130RL