Yageo Group AC0805FR-0711RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 11ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805FR-0711RL.
Farnell
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-12.50%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Resistance
11 Ω
11 Ω
11 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0805FR-0711RL
Res Thick Film 0805 11 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-6ENF11R0V
Res Thick Film 0805 11 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 11 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0712RL
Res Thick Film 0805 12 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805FR-0711RL fornite dai suoi distributori.
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 11Ohm 0.125W 1/8W
AC Series 0805 11 O ±1% 0.125 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res, 11R, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:11Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-0711RL