Yageo Group AC0603JR-07680RL
Res Thick Film 0603 680 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603JR-07680RL.
Upverter
Farnell
JRH Electronics
Trend di 3 mesi:
+0.41%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Authorized Distributors
6
Resistance
680 Ω
680 Ω
680 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603JR-07680RL
Surface Mount Thick Film Resistor, Rc Series, 680 Ohm, 100 Mw, - 5%, 50 V, 0603 [1608 Metric]
Yageo GroupRC0603JR-13680RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 680ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 620Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0603 680 Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0603 680 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ681V
Res Thick Film 0603 680 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603JR-07680RL fornite dai suoi distributori.
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 680Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 680ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
AC Series 0603 680 Ohm ±5 % 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR AC 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 680Ohm ±100ppm/C
Res, 680R, 5%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:680Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603JR-07680RL