Yageo Group AC0603JR-0710RL
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603JR-0710RL.
Upverter
Newark
TME
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+762%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603JR-1310RL
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ3GEYJ100V
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603JR-0710RL
100Mw Thick Film Resistors 5% 200Ppm/ 10 0603 Chip Resistor Surface Mount Rohs
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 10Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603JR-0710RL fornite dai suoi distributori.
100mW Thick Film Resistors 75V ±200ppm/℃ ±5% 10Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 10ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
AC Series 0603 (1608) 0.1 W 10 O ±5% Surface Mount Thick Film Resistor
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 10Ohm 0.1W 1/10W
RES, 10R, 5%, 0.1W, THICK FILM, 0603 ROHS COMPLIANT: YES