Yageo Group AC0603FR-072K87L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 2.87kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603FR-072K87L.
Farnell
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.50%
Resistance
2.87 kΩ
2.87 kΩ
2.87 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0603FR-072K87L
Res Thick Film 0603 2.87K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2870ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 2.87K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-072K7L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0603F2K7
0603 2.7 KOhm 1% 0.1 W ±100ppm/ °C Surface Mount Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0603FR-073KL
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603 / Res Thick Film 0603 3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603FR-072K87L fornite dai suoi distributori.
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.87kOhm 0.1W 1/10W
AC Series 0603 2.87 kOhm ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603
Thick Film Resistors - SMD 2.87kOhms 1/10W 0603 1% AEC-Q200
RES, 2K87, 1%, 0.1W, THICK FILM, 0603; Resistance:2.87kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltag