Yageo Group AC0603FR-072K4L
Res Thick Film 0603 2.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603FR-072K4L.
Upverter
Newark
TME
Trend di 3 mesi:
-63.76%
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603FR-072K4L
Res Thick Film 0603 2.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 2.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-132K4L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2400ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 2.4K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res General Purpose Thick Film 0603 2.4k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-072K2L
Res General Purpose Thick Film 0603 2.2k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603FR-072K4L fornite dai suoi distributori.
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 2.4kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2400ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.4kOhm 0.1W 1/10W
Thick Film Resistors - SMD 2.4 kOhms 100 mW 0603 1% AEC-Q200
RES, 2K4, 1%, 0.1W, THICK FILM, 0603 ROHS COMPLIANT: YES