Yageo Group AC0603FR-07243RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 243ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603FR-07243RL.
Trend di 3 mesi:
-0.90%
Resistance
243 Ω
243 Ω
243 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0603FR-07243RL
Res Thick Film 0603 243 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RES SMD 243 OHM 1% 1/10W 0603 / Standard Thick Film Chip Resistors
Res Thick Film 0603 243 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 243ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-07220RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0603FR-07220RL; 220 Ohm; 0603; 1 %; Thick Film
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 237Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603FR-07243RL fornite dai suoi distributori.
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 243Ohm 0.1W 1/10W
Thick Film Resistors - SMD 243Ohms 1/10W 0603 1% AEC-Q200
Res, 243R, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:243Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603FR-07243RL