Yageo Group AC0603FR-07191RL
Res Thick Film 0603 191 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603FR-07191RL.
IHS
Datasheet12 pagine2 anni fa
Upverter
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.02%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
191 Ω
191 Ω
191 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603FR-07191RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 191Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 191 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-07200RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 200Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 180Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1622880-1
Res Thick Film 0603 200 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/C Molded SMD
Res Thick Film 0603 200 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603FR-07191RL fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0603 191Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 191Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 191ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603