Yageo Group AC0603FR-0712RL
Res Thick Film 0603 12 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603FR-0712RL.
IHS
Datasheet12 pagine2 anni fa
Upverter
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+21.88%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
12 Ω
12 Ω
12 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603FR-0712RL
Res Thick Film 0603 12 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 12 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 12 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 12 Ohm 1% 1/10W _100ppm/_C SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-0712R7L
Res Thick Film 0603 12.7 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0712R1L
RC Series 0603 0.1 W 12.1 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603FR-0712RL fornite dai suoi distributori.
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 12Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 12ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; AC0603FR-0712RL; 12 Ohm; 0603; 1 %; Thick Film
AC Series 0603 12 Ohm ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 12Ohm 0.1W 1/10W
Thick Film Resistors - SMD 12 Ohms 100 mW 0603 1% AEC-Q200
RES, 12R, 1%, 0.1W, THICK FILM, 0603; Resistance: 12ohm; Resistance Tolerance: ± 1%; Power Rating: 100mW; Resistor Case / Package: 0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology: Thick Film; Resistor Type: General Purpose; Product Ra