Yageo Group AC0402JR-0733RL
Res Thick Film 0402 33 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0402JR-0733RL.
Upverter
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+151%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Authorized Distributors
6
Resistance
33 Ω
33 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0402JR-0733RL
Res Thick Film 0402 33 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-1333RL
Res Thick Film 0402 33 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 30Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 36 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 30 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0402JR-0733RL fornite dai suoi distributori.
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 33Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 33ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
AC Series 0402 0.063 W 33 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 33Ohm 0.063W 1/16W
Thick Film Resistors - SMD 33 Ohms 62.5 mW 0402 5% AEC-Q200
RES, 33R, 5%, 0.0625W, THICK FILM, 0402; Resistance:33ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage
33 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor in a 0402 (1005 Metric) package. This automotive-grade (AEC-Q200) and moisture-resistant surface-mount resistor has a 33 Ohm resistance (±5%) and a 0.063 Watt power rating, employing Thick Film technology.