Yageo Group AC0402FR-07191RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 191Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0402FR-07191RL.
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.14%
Resistance
191 Ω
191 Ω
191 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0402FR-07191RL
PanasonicERJ-2RKF1910X
Res Thick Film 0402 191 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 191 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F180R
Res Thick Film 0402 180 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-07200RL
Res General Purpose Thick Film 0402 200 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-07180RL; 180 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0402FR-07191RL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 191ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
AC FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 191Ohm 0.063W 1/16W
Thick Film Resistors - SMD 191Ohms 1/16W 0402 1% AEC-Q200
RES, 191R, 1%, 0.063W, THICK FILM, 0402;
Res, 191R, 1%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:191Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0402FR-07191RL