Yageo Group AC0201FR-078K06L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.05W, 8060ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0201
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0201FR-078K06L.
Trend di 3 mesi:
-65.01%
Stock
67,767
Authorized Distributors
4
Resistance
8.06 kΩ
8.06 kΩ
8.06 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-1GEF8061C
Res Thick Film 0201 8.06K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-078K06L
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 8.06kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GNF8061C
Res Thick Film 0201 8.06K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0201 8.06k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-1GEF7501C
Res Thick Film 0201 7.5K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0201FR-078K06L fornite dai suoi distributori.
AC 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 8.06kOhm 0.05W 1/20W
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/20W 0201
Thick Film Resistors - SMD 8.06kOhms 1/20W 0201 1% AEC-Q200
SMD Resistor 0201 8.06KΩ ±1% 1/20W ±200ppm/℃