Yageo Group AC0201FR-0717K4L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.05W, 17400ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0201
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0201FR-0717K4L.
IHS
Datasheet12 pagine2 anni fa
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+136%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
90,593
Authorized Distributors
6
Resistance
17.4 kΩ
17.4 kΩ
17.4 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-1GEF1742C
Res Thick Film 0201 17.4K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0717K4L
Res Thick Film 0201 17.4K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GNF1742C
Res Thick Film 0201 17.4K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF1652C
Res Thick Film 0201 16.5K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0718KL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 18kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-0718K7L
Res Thick Film 0201 18.7K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0201FR-0717K4L fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 0201 17.4K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0201 17.4kOhm 1% Paper T/R
SMD Resistor 0201 17.4KΩ ±1% 1/20W ±200ppm/℃
Res, 17K4, 1%, 0.05W, Thick Film, 0201; Resistance:17.4Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0201FR-0717K4L