WeEn Semiconductors BT137-600D,127
4 Quadrant Logic Level TRIAC, 600V V(DRM), 8A I(T)RMS, TO-220AB
Schede tecniche e documenti
Newark
Datasheet14 pagine11 anni fa
Trend di 3 mesi:
-22.28%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
600 V
600 V
600 V
Max Operating Temperature
125 °C
125 °C
125 °C
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2015-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di WeEn Semiconductors BT137-600D,127 fornite dai suoi distributori.
TRIAC Diode 600V 8A(RMS) 71A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
BT137 Series 600 V 0.5 mA Triacs Sensitive Gate - TO-220AB-3
5mA 8A 8A 1.3V 65A,71A 600V 100¦ÌA 1.5V TO-220AB 10.3mm*4.7mm*9.4mm
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220AB
10mA 5mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS
Triac, 8A, 600V, To-220Ab; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On State Rms Current It(Rms):8A; Triac Case Style:To-220Ab; Gate Trigger Current Max (Qi), Igt:10Ma; Gate Trigger Voltage Max Vgt:1V; Peak Gate Power:5W; Peak Rohs Compliant: Yes |Ween Semiconductors BT137-600D,127