Vishay VR37000001004JR500
VR37 Series R5 Axial Metal Film Resistor 1MOHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/K
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay VR37000001004JR500.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Farnell
element14 APAC
Newark
Arrow.cn
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-42.36%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
82,500
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film, Metal Foil
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupFMP200JR-52-1M
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1000000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879353-8
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1000000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879351-2
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 910000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT1M00
CFM FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 1MOhm 0.5W 1/2W
Stackpole ElectronicsCFM14JT1M00
CFM FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 1MOhm 0.25W 1/4W
Descrizioni
Descrizioni di Vishay VR37000001004JR500 fornite dai suoi distributori.
Axial FIXED RESISTOR VR37 0.157Diax0.354L 4.00mmx9.00mm 0.5W 1/2W 1MOhm ±200ppm/C
Res Metal Glaze 1M Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 T/R
Metal Film;Res 1 Megohms; 0.5 W;5%;Axial
RS APAC
VR37 Series 0.5 W 1 MOhm ±5% ±200 ppm/K High Ohmic/Voltage Leaded Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1e+06ohm, 3500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, METAL GLAZE, 1 MOHM, 500 MW, 5; RESISTOR, METAL GLAZE, 1 MOHM, 500 MW, 5%; Resistance:1Mohm; Product Range:VR37 Series; Power Rating:500mW; Resistanc; Available until stocks are exhausted Alternatives available
RESISTOR, METAL GLAZE, 1MOHM, 5%; Resistance:1Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:3.5kV; Series:; Temperature Coefficient:; Resistor Element Material:Metal Foil; Resistor Case Style:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes