Vishay SUD42N03-3M9P-GE3
SUD42N03-3M9P-GE3 N-channel Mosfet Transistor, 107 A, 30 V, 3-PIN TO-252AA
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SUD42N03-3M9P-GE3.
IHS
Datasheet6 pagine7 anni fa
Farnell
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-09-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-10-29
LTD Date2017-04-29
Parti correlate
Single P-Channel 30 V 8.7 mOhm Surface Mount TrenchFET Power Mosfet - TO-252
onsemiFDD6030L
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 30V, 12A, 14.5mΩ
STMicroelectronicsSTD155N3LH6
N-channel 30 V, 0.0024 Ohm, 80 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in DPAK package
79W(Tc) 20V 2.2V@ 250¦ÌA 38nC@ 10 V 1N 30V 4m¦¸@ 30A,10V 90A 3.9nF@15V TO-252
Transistor MOSFET N-Channel 30V 50A 4-Pin TO-252 T/R
N-channel MOSFET Transistor, 40 A, 30 V, 3-pin PG-TO-252-3-11
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SUD42N03-3M9P-GE3 fornite dai suoi distributori.
SUD42N03 Series 30 V 3.9 mOhms SMT N-Channel Power Mosfet - TO-252
Power Field-Effect Transistor, 42A I(D), 30V, 0.0039ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET,N CH,DIODE,30V,42A,TO-252; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:42A; Drain Source Voltage Vds:30V; On Resistance Rds(on):3200µohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:2.5W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:42A; Power Dissipation Pd:2.5W; Voltage Vgs Max:20V