Vishay SQR40N10-25-GE3
Trans MOSFET N-CH 100V 40A Automotive 3-Pin(2+Tab) Reverse DPAK T/R
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SQR40N10-25-GE3.
Newark
Datasheet10 pagine10 anni fa
Datasheet8 pagine11 anni fa
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-12-20
LTD Date2025-06-20
Parti correlate
SQM47N10-24L-GE3 N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 47 A, 100 V, 2+TAB-PIN TO-263
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 100V, 30A, 24mΩ
Trans MOSFET N-CH 100V 47A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Trans MOSFET N-CH 100V 40A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
onsemiFDB3672
100V, 44A, 28M OHMS, TO263, D2PAK,NCH POWER TRENCH MOSFET
MOSFETs 44a, 100V, 0.030 Ohm N-Ch MOSFET
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SQR40N10-25-GE3 fornite dai suoi distributori.
SQR40N10-25-GE3 N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 40 A, 100 V, 3-PIN DPAK
MOSFET N-CH 100V 40A TO252 REV / N-Channel 100 V 40A (Tc) 136W (Tc) Surface Mount TO-252 (DPAK) Reverse Lead
Automotive N-Channel 100 V (D-S) 175 °C MOSFET
Compliant Surface Mount 1.437803 g 6 ns 11 ns Unknown 25 mΩ DPAK
N-CHANNEL 100-V (D-S) 175C MOSFET
Power Field-Effect Transistor, 40A I(D), 100V, 0.025ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET N-CH 100V 40A TO252 REV
MOSFET,N CH,W DIODE,100V,40A,DPAK; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:40A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(on):0.019ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:136W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:175°C; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C; Voltage Vgs Max:20V