Vishay SMM02040C2741FB300
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2740ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1406
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SMM02040C2741FB300.
IHS
Datasheet13 pagine4 anni fa
TME
element14 APAC
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-70.59%
Stock
70,528
Authorized Distributors
6
Resistance
2.74 kΩ
2.74 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 2740ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
400mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 3.01kΩ 0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
KOA SpeerMFS1/4CC2701F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2700ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
KOA SpeerMFS1/4CC3001F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SMM02040C2741FB300 fornite dai suoi distributori.
SMM0204 FIXED RESISTOR MELF 0204 Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 2.74kOhm 0.25W 1/4W
Res, Aec-Q200, 2K74, Melf 0204, 0.4W Rohs Compliant: Yes |Vishay SMM02040C2741FB300
SMM0204 Series 2.74 kOhm ±1% 0.25 W ±50ppm/°C Thin Film Mini-MELF Resistor