Vishay SFR2500004704JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 4.7e+06ohm, 250V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR2500004704JA500.
Newark
Datasheet10 pagine9 anni fa
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.17%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
32,612
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 MΩ
4.7 MΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityCFR25J4M7
CFR25 SERIES AXIAL CARBON FILM RESISTOR 4.7MOHMS +/-5% 0.33W -1200 - 0PPM/DEGC
TE ConnectivityCFR16J4M7
Res Carbon Film 4.7M Ohm 5% 1/4W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
TE ConnectivityCFR16J4M7
Yageo GroupCFR-25JT-52-4M7
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 4.7MOhm 0/ -1500ppm/C
Stackpole ElectronicsCF12JB4M70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 4.7e+06ohm, 350V, 5% +/-Tol, -1500,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JB5M10
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 5.1e+06ohm, 350V, 5% +/-Tol, -1500,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR2500004704JA500 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 4.7M Ohm 5% 2/5W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY SFR2500004704JA500 Through Hole Resistor, 4.7 Mohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
SFR25 Series 0.4 W 4.7 MOhm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
RESISTOR, 0.4W 5% 4M7; Resistance:4.7Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V