Vishay SFR2500004703JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 470000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR2500004703JA100.
IHS
Datasheet10 pagine9 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
470 kΩ
470 kΩ
470 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 470000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT470K
Res Carbon Film 470K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -850ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
TE ConnectivityCFR50J470K
Res Carbon Film 470K Ohm 5% 1/2W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsCF18JT470K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 470kOhm 0.125W 1/8W
Stackpole ElectronicsCF12JT470K
Res Carbon Film 470K Ohm 5% 0.5W(1/2W) -850ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR2500004703JA100 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 470K Ohm 5% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
RES 470K OHM 0.4W 5% AXIAL
SFR25 5% A1 470K