Vishay SFR2500002700JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 270ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR2500002700JA100.
IHS
Datasheet10 pagine9 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
5,418
Authorized Distributors
4
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J270R
CFR50Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 270Ohm 0.5W 1/2W
Stackpole ElectronicsCF12JT270R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT270R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT270R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 270ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JT-52-270R
CFR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% -350/ +500ppm/C 270Ohm 0.25W 1/4W
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR2500002700JA100 fornite dai suoi distributori.
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 270Ohm ±100ppm/C
Res Metal Film 270 Ohm 5% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Ammo Pack
270¦¸ ¡À5% 400mW ¡À100ppm/¡æ 6.5mm