Vishay SFR2500001000JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR2500001000JA100.
IHS
Datasheet10 pagine9 anni fa
Future Electronics
_legacy Avnet
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+100%
Stock
8,000
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
100 Ohms 5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT100R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT100R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JT-52-100R
CFR Series 0207 100 Ohm ±5% 0.25 W -350 to 500ppm/°C Axial Carbon Film Resistor
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR2500001000JA100 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 100 Ohm 5% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
RES 100 OHM 0.4W 5% AXIAL
SFR25 5% A1 100R
100¦¸ ¡À5% 400mW ¡À100ppm/¡æ 6.5mm