Vishay SFR16S0004702JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR16S0004702JA500.
Trend di 3 mesi:
-1.65%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
29,148
Authorized Distributors
4
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J47K
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 47000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J47K
Axial FIXED RESISTOR CFR16Neohm 0.073Diax0.138L 1.85mmx3.50mm 0.25W 1/4W 47kOhm 0/ -450ppm/C
Stackpole ElectronicsCF14JT47K0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -500ppm/C 47kOhm 0.25W 1/4W
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR16S0004702JA500 fornite dai suoi distributori.
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 47kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 47K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY SFR16S0004702JA500 Through Hole Resistor, 47 kohm, 200 V, Axial Leaded, 500 mW,5%, SFR16S Series
RESISTOR, 0.5W 5% 47K; Resistance:47kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V