Vishay SFR16S0002708JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR16S0002708JA500.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Newark
element14 APAC
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-01-28
LTD Date2025-02-04
Parti correlate
TE ConnectivityCFR50J2R7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.5W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J2R7
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 2.7 Ohm, 330 Mw, - 5%, 250 V, Axial Leaded
TE ConnectivityCFR16J2R7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT2R70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT2R70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 2.7ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 2.7ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR16S0002708JA500 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 2.7 Ohm 5% 1/2W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
2.7¦¸ ¡À5% 500mW ¡À250ppm/¡æ 3.5mm
RESISTOR, 0.5W 5% 2R7; Resistance:2.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V